Kuidas teha kvaliteetset koduveini (1. osa)

Kuidas teha kvaliteetset koduveini (1. osa)

"Te ei joo oma veiniga purju"

On kätte jõudnud aeg, kus harva keegi keedab oma puuviljadest ja marjadest moosi või valmistab saagist nn kuumversiooni ilma kuumtöötluseta. Erandiks on ehk aiamaasikad (maasikad), vaarikad ja kirsid, mille viljadest vaevalt keegi keelduks maitsvat klassikalist moosi valmistamast.

Kuidas on lood aga mustade, punaste ja valgete sõstarde, karusmarjade, aroonia (aroonia) ning pihlaka, õunapuude ja muude kohapeal küpsenud puuviljakultuuridega? Kui aednikel on palju kasutamata marju, siis on see täiesti võimalik teha omatehtud veine, ja erinevad - magustoit, poolmagus, kuiv - sõltuvalt tootjate maitsest ja eelistustest. Ja kui arvestada ka seda, et praegu müügil olevad, taskukohased joogid pole kaugeltki looduslikud, siis on muidugi mõistlik valmistada oma looduslikud veinid selle asemel, et saaki kühveldada, eriti headel aastatel . Me teame, et Venemaa lõunapoolsete piirkondade, aga ka Moldova, Gruusia ja Ukraina elanikud valmistavad pikka aega ise omatehtud viinamarjaveini, mida nad joovad pühade ja perepidude ajal. Ja miks oleme halvemad, kui oleme õppinud rohkesti marju ja puuvilju kasvatama? Ja meil on ka tõelised veinivalmistamise meistrid.

Tavaliselt seovad veini mainimisel kogenematud inimesed alkoholi ja suhkrut. Kuid tegelikult on tõeline vein toitainesisalduse poolest väga rikkalik jook. Pole juhus, et portugallased, kus valitseb väga iidne veinivalmistamiskultuur, ütlevad: "See, kes sööb ja joob hästi, elab kaua."... Esiteks sisaldab vein orgaanilisi happeid: õun-, viin-, merevaik-, äädikhape jt. Nad adsorbeerivad kehasse kogunenud kahjulikke aineid nitraatide, raskmetallide ja muude ainete kujul. Veinis sisalduvad fenoolühendid on looduslikud antioksüdandid, neil on põletikuvastane ja allergiavastane toime. Mõõdukas koguses sisalduv etüülalkohol on samuti kasulik, kuna see vedeldab verd, mõjub soodsalt veresoontele ja aitab stressi leevendada. Vein sisaldab aineid, mis lagundavad ja seovad rasvu, seetõttu on soovitatav koos veiniga juua rasvaseid toite.

Lõpuks vitamiinid. Küpses veinis on neid palju rohkem kui noortes. Näiteks klaas veini katab poole vajadusest PP-vitamiini järele - veresoonte tugevdaja, see sisaldab ka joodi, fluoriidi ja palju muud.

Loomulikult erineb nende ainete koostis sõltuvalt puuviljade ja marjade tüübist. Majaveini klassifikatsioon on suur ja isegi mittetäieliku nimekirjaga koosneb magustoiduveinidest, poolmagusatest, poolkuivatest ja kuivadest veinidest - nendest veinidest, mis on valmistatud kääritamisprotsessis. Samuti on segatud (liit) veinid, liköörid, liköörid ja siidrid.

Vaatleme veinide omadusi.

Magustoiduvein

See on valmistatud looduslikust mahlast, mis on lahjendatud veega, millele on lisatud suhkrut. Happesuse vähendamiseks on vaja vett, suhkrusisalduse ja käärimise tagajärjel alkoholi moodustumise suurendamiseks on vaja suhkrut. Tootmistingimustes lisatakse alkoholi vajaliku kanguse saamiseks ja kodus koguneb alkohol veinides pärmi abil suhkru loomuliku kääritamise tagajärjel. Seetõttu on omatehtud veinid alati pehmemad ja harmoonilisemad kui kangendatud. See on tingitud asjaolust, et kääritamisprotsessi käigus on alkohol täielikult veini elementidega seotud. Lisaks on koduveinid rikastatud kääritamise kõrvalproduktidega, nagu glütseriin, merevaikhape, aldehüüdid, estrid jne. Seetõttu ei ole neil lisatud alkoholi tõttu teravat maitset, millest kangendatud veinid vananedes elimineeritakse. aastaid.

Koduveini valmistamiseks vajate järgmist tööriistade ja mahutite komplekti:

  • Protsessi jaoks pudelid mahuga 20, 10, 5 l või plastpudelid joogivee alt mahuga 5, 6, 8 l.
  • Pudeliprits (veetihend) või elastsed kindad selle asendamiseks.
  • Toru sifoonimiseks sette eemaldamisel ja suurest anumast villimisel.
  • Vastuvõtukonteiner ülevoolava veinimaterjali (virre) jaoks.
  • Elektriline press või mahlapress, käsitsi.
  • Vajadusel pudru kuumutamiseks kauss või emailpann.
  • Blender või purustusmasin puuviljade purustamiseks.
  • Termomeeter.
  • Kaalud koostisosade kaalumiseks.

Magustoiduveini valmistamise tehnoloogiline protsess algab puuviljade ja marjade viljaliha purustamisega. Veinimassi valmistamise meetod ei erine nendest tavaliste mahlade saamiseks kasutatavatest protsessidest ja viljaliha töötlemine sõltub mahla konsistentsist.

Esimene viis. Pärast purustamist lisatakse selliste puuviljade viljalihale, millel on vedela mahla konsistents (kirsid, valged ja punased sõstrad), kohe 200-300 ml vett 1 liitri viljaliha kohta (see näitaja registreeritakse). Tselluloos segatakse veega ja sellest ekstraheeritakse igal võimalusel mahl.

Teine tee. Paksu mahla konsistentsiga puuviljade (mustad sõstrad, karusmarjad, vaarikad, mustikad, ploomid) mahla, värvi- ja aromaatsete ainete ekstraheerimise hõlbustamiseks kuumutatakse viljaliha kausis või kastrulis 30 minutit temperatuuril + 60 ° C. ° C Eelsoojendatud temperatuurini + 70 ° C valatakse basseini suhtega 300 ml 1 kg viljaliha kohta, registreerides paberimassi koguse. Pärast kuumutamist ekstraheeritakse mahl kuumast viljalihast.

Kolmas tee peetakse üheks parimaks viisiks tselluloosi valmistamiseks. See seisneb tema paaritumises ilma kuumutamiseta. Võite jäljendada mis tahes marjade viljaliha, kuid see sobib eriti hästi mustadele sõstardele, Jaapani kudooniale, karusmarjadele, mustikatele, õuntele, ploomidele ja muudele puuviljadele.

Selleks pannakse purustatud paberimass sobivasse anumasse (emailiga ämber, laia kaelaga klaaspudel) ja sinna lisatakse temperatuurini + 24 ° C kuumutatud vett kiirusega 250 ml vett 1 kg paberimassi kohta ja neljapäevane juuretis pärmiga. Pean kohe ütlema, et spetsialiseeritud kauplustes on müügil kuivveepärm ja neile mõeldud toit (sool - ammooniumkloriid).

Lisatud vee kogus registreeritakse ja nõud täidetakse paberimassiga veega 3/4 mahust, kaetakse rätikuga ja jäetakse ruumi, mille temperatuur on + 20 ... + 22 ° C.

Fermentatsioon algab teisel päeval. On näha, kuidas paberimass tõuseb koos eralduva süsinikdioksiidiga korgi kujul. Äädikhappe oksüdeerumise vältimiseks tuleb seda korki segada mitu korda päevas. 2-3 päeva pärast pressitakse viljaliha välja ja registreeritakse mahla kogus. See meetod on keeruline ja nõuab täpset teostust, kuid see maksimeerib värv- ja aromaatsete ainete ekstraheerimist, tõstes veini kvaliteeti.

Mõelge magustoiduveini valmistamise protsessile.

Pärast pudru pigistamist mõõdetakse virde kogus ja puhta mahla saagis arvutatakse, lahutades pressimisel lisatud vee koguse. Virre parandamiseks lisage pärast tükkide pressimist meie tsoonis kasvavate puuviljade ja marjade jaoks vett ja suhkrut.

Lugemise hõlbustamiseks esitame need andmed tabeli kujul.

Suhkru ja vee kogus 1 liitri puhta mahla kohta (grammides)

KultuurEnne käärimistKääritamise ajal suhkur
VesiSuhkur4. päeval7. päeval10. päeval
Õunapuu100150303020
Japonica3200830150150150
Pihlaka aroonia400230404040
Pihlakas nevezhinskaja1050370606060
Karusmari1460470707070
Vaarikas940350606060
Must sõstar2200630100100100
Punane sõstar (valge)1450490707070
Jõhvikas2160680100100100
Mustikas400260404040
Maasikas500280404040
Kirss Vladimirskaya430230303030
Astelpaju1630510100100100
Rabarber580320606060

"Vesi" on tabelis enne tsentrifuugimist ja selle ajal tselluloosi lisatud vee kogus.

Need tabelid näitavad vee ja suhkru kogust, mis tuleb lisada 1 liitrile puhtale mahlale, et saada magustoiduveini, mille ligikaudne sisaldus on 16 mahuprotsenti alkoholi ja umbes 0,8 mahuprotsenti hapet.

Ploomimahl, olenevalt ploomi sordist ja kasvupiirkonnast, on erineva happesusega, seetõttu tuleb seda lahjendada maitse järgi veega ja enne käärimist lisatakse suhkrule 200 g 1 liitri virre (mahla ja vesi) ja 20 g 1 liitri virre kohta 5–10 käärituspäeval.

Temperatuuri mõõdetakse virdes, korrigeerituna vee ja suhkruga. Madala temperatuuri korral kuumutatakse virre temperatuurini + 22 ° C, seejärel valatakse see klaaspudelitesse 3/4 mahust. Kui virre ei ole koos viljalihaga kääritatud, tuleb sellele lisada pärmi starterit 3% ulatuses kääritamiseks pandud virdest. Pärmi söötmiseks lisatakse virdele ammooniumkloriidi (see on NH4Cl sool) koguses 0,3 g 1 liitri virre kohta. Virre ja juuretisega nõusid loksutatakse, kuni suhkur on täielikult lahustunud, suletakse seejärel puuvillakorgiga ja asetatakse kääritamiseks temperatuurile +20 ... + 22 ° C. Ülejäänud suhkur lisatakse neljandal, seitsmendal ja kümnendal kääritamispäeval, lahustades selle väikeses koguses teise anumasse valatud kääritatud virre. Kvaliteetse veini saamiseks on oluline punkt, mis välistab oksüdatsiooniprotsessi, mis halvendab veini maitset, on veini korrapärane täiendamine tervisliku veiniga, mis samaaegselt peamisega läbib käärimisprotsessi ainult väiksemas veinis. konteiner. Täitmiseks mõeldud veini hoitakse ülevalt valatud pudelites. Tuleb meeles pidada, et kui tervisliku veini pudelile lisatakse vähemalt väike kogus haiget veini, siis kogu vein haigestub (veini haigustest teatatakse pärast põhiprotsessi kirjeldust veelgi).

Pärast jõulise käärimise lõppu on protsess väga vaikne. Sel perioodil täidetakse anum ja puuvillane pistik asendatakse veetihendiga. Selleks otstarbeks on spetsiaalsed klaastorud ja kõige lihtsamal kujul kasutatakse 5-10 mm läbimõõduga painduvat toru, mis sisestatakse hermeetiliselt ühes otsas silindri kaanesse ja asetatakse keedetud veega purki. teine.

Vaikne käärimine kestab tavaliselt 3–4 nädalat, samal ajal kui suhkru alkoholiks muundamise käigus tekkinud süsinikdioksiidi mullid lastakse purki vette. Kääritamise lõpp määratakse mullide ilmumise lakkamisega veepurgis ja suhkru puudumisega veinis maitse järgi. Sel ajal hakkab vein selginema pudeli (pudeli) põhjas oleva sette moodustumisega. See on pärmi sete, millest vein tuleb hoolikalt mudastamata vabastada. Selleks pannakse lauale veininõud ja põrandale vastuvõtunõu. Kummitoru lastakse veinipudelisse 3 cm settest kõrgemale ja selle toru teisest küljest tõmmatakse suu kaudu selge vein välja. Toru ots koos voolava veiniga lastakse vastuvõtunõusse. Setetest eemaldatud vein täidetakse puhtates silindrites kaelani, suletakse korkidega ja asetatakse settimiseks külma ruumi. Kuu aega hiljem eemaldatakse vein settest uuesti samamoodi nagu esimest korda.

Seda veini nimetatakse veinimaterjaliks. Seda laagerdatakse vastavalt suhkrutingimustele. Seetõttu puudub sellel veel maitseküllus ja vajalik magusus. Nende omaduste saamiseks lisatakse sellele suhkrut siirupi kujul, lahustades selle kuumutamisel väikeses koguses valatud veinis. Liköörveini puhul on see 200 g 1 liitri kohta, magustoiduveini puhul 100–160 g 1 liitri kohta.

Valmis magus magustoiduvein villitakse pudeli servast 3 cm allapoole ja suletakse tihedalt korkidega (korkkorg tuleks täita vaiguga ning pudelit on soovitatav hoida lamades, kuna korgid kipuvad kuivama). Pudelitel on etikett veini nimega ja selle valmistamise aastaga.

Magustoiduvein on kange jook. Korralikult küpsetatult ei ole see äädikoksiidile vastuvõtlik ega hallitu mis tahes säilitustemperatuuril. Selle halvenemise võimalus tekib mittetäielikult täidetud pudeli hoiustamisel temperatuuril üle + 15 ° C. Huvitav on võimalus segada erinevate kultuuride segu või valmis mahlad.

Jätkub →

Ljudmila Rybkina, veinikasvataja

Autori foto


Kuidas valmistada koduveini vanast vaarikamoosist

See on variant vaarikamoosist veini valmistamiseks. Vaarikamoos on meie sahvrites väga levinud. Seda kasutatakse peamiselt talvise külmetusravimina. Seetõttu võib vaarikamoosi pikka aega säilitada, mille võime mõnikord unustada. Seetõttu vananeb ja kaotab oma omadused. Muide, on ka võimalik, et olete moosi praktiliselt söönud, kuid sellest pole palju järele jäänud ja olete selle unustanud. Kui nad selle leidsid, oli see juba toiduks kõlbmatu. Kuid ärge visake seda moosi välja, isegi kui sellest ei piisa. Muidugi mitte! Teeme sellest imelise vaarikaveini.

Aga kõigepealt proportsioonide kohta. Siin pole rangeid reegleid. Kuid kõige sagedamini tehakse neid vahekorras 1: 5, see tähendab liitrit moosi viieliitrise purgi jaoks. Seega lähtume nendest proportsioonidest.

Kui teil on 300 grammi moosi alles, siis see on kaheliitrine purk. Võtame puhta purgi ja valame moosi sellesse.

Kogu selle tegevuse juures on peamine, et moos oleks hallitusevaba. Kui sellel on isegi veidi hallitust, ei saa te veini.

Niisiis, valasime moosi kaheliitrisesse purki. Seejärel lisage kaks liitrit puhast vett, mitte kraanist, vett. Teil pole vaja midagi muud, eriti suhkrut. Moos tehti juba suhkruga, nii et seda on piisavalt.

Mis puudutab pärmi, siis siin saate selle kas lisada või mitte lisada. Pärmiga moosist veini valmistamise võimalust kaalutakse veidi hiljem. Siin me teeme ilma nendeta.

Valame vett mitte purgi kõige tippu, vaid veidi rohkem kui 2/3. Kuni purgi servani peaks olema vaba ruumi.

Nüüd paigaldame veetihendi. Siin võib olla võimalusi. Esiteks on kõige lihtsam kinnas. Kuid võib olla kaanesse paigaldatud veetihend või saate seda ise teha. Kaanesse lõigatakse auk, vooliku üks ots sisestatakse sellesse ja teine ​​lastakse veepudelisse.

Pildil on kaks võimalust selliste vesilukkude jaoks. Esiplaanil on pank, mille kaanesse on paigaldatud ostetud veetihend. Üldiselt vali ise, sobivad kõik kolm võimalust.

Niisiis, me paigaldasime veetihendi, nüüd panime selle kääritamisele. Moosi käärimisaeg võib varieeruda kuust kaheni. Kuid te ei tohiks sellele tähelepanu pöörata, peate jälgima, kui mullid lakkavad moodustumast ja sete ilmub. See tähendab, et käärimisprotsess on lõppenud.

Nüüd peate veini sademest eemaldama. Selleks kasutatakse silikoontoru, mille kastame veini setet puudutamata ja valame ainult vedeliku teise ettevalmistatud anumasse. Kõik mahutid peavad olema klaasist.

Niisiis, valatakse anumatesse, näiteks pudelitesse.

Nüüd panime need pudelid kolmeks kuuks küpsema. Põhimõtteliselt võite seda veel kauemaks jätta, see ei muuda veini halvemaks. Peamine on pudelite paigutamine mitte enam sooja kohta, nagu kääritamisjärgus, vaid jahedasse ruumi. See võib olla kelder või kelder. Kasutada saab ka külmikut. Jahedam temperatuur takistab uuesti kääritamise alustamist.

Selles vormis valmib, nagu juba mainitud, vähemalt kolm kuni viis kuud. Pärast seda saab valmis veini ilusamasse anumasse valada ja ladustamiseks saata. Ja alles siis, kui vaja, võta see välja ja maitse.

Kordan veel kord - siin anti variant vaarikamoosist valmistatud veinist, kuid samamoodi saab seda teha ka muust moosist.


Ranetkist koduveini valmistamine

Täna on koduveini valmistamise traditsioon taas elavnemas. Ja see pole üllatav - lõppude lõpuks peavad paljud poest kalli joogi ostmist üsna mõttetuks, teadmata, kui kvaliteetseks selline vein osutub.

Lõppude lõpuks ostavad enamik kaasmaalasi kallimat veini, uskudes, et see on kvaliteetsem.Ja vähesed arvavad, et kallist alkoholi võltsitakse palju sagedamini kui odavat.

Koduveini valmistamine ei võta palju aega ja pealegi ei vaja see spetsiaalseid tooteid. Lõppude lõpuks annab loodus meile igal aastal rikkaliku saagi sellistest tervislikest ja maitsvatest õuntest - ja need on suurepärased puuviljad, millest saate tegelikult valmistada maitsvalt maitsvat veini. Samal ajal olete ise kindel selle kvaliteedis ja ohutuses.

Üks kõige sagedamini kasutatavaid õunu omatehtud veini jaoks on ranetka... Need on pigem väikesed rikkaliku hapuka maitsega puuviljad.

Kodu eelised vein ranetkist väga suur - lõppude lõpuks peetakse seda kõigi olemasolevate õunasortide seas kõige kasulikumaks tänu suurenenud toitainete, vitamiinide ja mineraalide sisaldusele. Ja kuna veini kuumtöötlus ei läbi, säilivad need kõik joogis.

Ranetkist omatehtud alkohoolse joogi valmistamiseks vajame järgmist tootekomplekti:
- õunad - 2 kilogrammi,
- granuleeritud suhkur - 2,5 kilogrammi
- vesi - 6 liitrit.

Vajalikuks varustuseks on klaasist anum ja soovi korral seade marja toorainest mahla saamiseks: mahlapress, presspress või hea riiv.

Isetehtud valmistamiseks vein ranetkistei vaja erilisi oskusi ega varustust. Kõik on tehtud väga lihtsalt.

Kõigepealt vajate valmistada puuvilju... Selleks peate võtma ainult küpsed, kahjustamata õunad. Mädanenud, katki läinud, lõhenenud või ussiaugud ei sobi - need rikuvad joogi kergesti ära. Eemaldage puhtatest puuviljadest seemned, tükeldage peeneks ja laske läbi mahlapressi või segisti. Väikese vaevaga - ja teil on vedel püree, mis tuleks valada üsna laia kaelaga anumasse.

Jätame massi 3 päeva - segades seda iga päev. Kolmandal päeval segage püree ja jätke see 1-2 päevaks rahule. Selle aja jooksul tõuseb paberimass pinnale, pärast mida tuleb see hoolikalt eemaldada. Selle tulemusena saame väikese koguse viljalihaga häguse mahla. Vedelikul on mitte eriti meeldiv alkohoolse lõhnaga - see tähendab, et käärimisprotsess on alanud. Ja see on ideaalne aeg suhkru lisamiseks. Kogusest sõltub otseselt mitte ainult veini maitse, vaid ka kangus.

Nii et kui soovite kuivada vein ranetkist - virdele tuleks lisada ainult 200 gr. suhkur liitri mahla kohta. Siis on selle tugevus umbes 9–11 °. Poolmagus vein saadakse suhkru lisamisega 250 g / l. Lisades 300 gr. suhkrut ja muud, saate nn magustoiduveini.

Valage valmistatud virre kitsa kaelaga suurde anumasse (pudelisse). Parima kvaliteediga käärimise tagamiseks peaks vedelik ise hõivama maksimaalselt poole mahust. Järgmisena tihendame kaela tihedalt kaanega. See on oluline - õhku ei tohiks mahutisse sattuda.

Teeme kaanesse väikese augu ja sisestame väikese klaasist toru. See on ette nähtud gaaside evakueerimiseks kääritamise ajal ja peab olema fikseeritud nii, et ots oleks virde tasemest tunduvalt kõrgemal. Vastasel juhul võib toru ummistuda tõusva vahuga ja gaasi väljavool on puudulik.

Langetame toru teise otsa väikesesse veega mahutisse. Nüüd tuleks anum kääritamiseks pimedas, mitte külmas kohas eemaldada.

Protsess ise võib kesta kuni kaks kuud. Virtsu veidi jälgides saate teada, et see on läbi - gaas lakkab torust välja tulema. See on selgelt nähtav veega anumast, millesse toru ots on langetatud - mullid selles ei ilmu.

Pärast seda peate veini valama pudelitesse. Seda tuleks teha ettevaatlikult - et mitte tekkida põhjas tekkinud sete. Vein ranetkist tuleks hoida jahedas ja pimedas kohas - ning soovitav on veel 1-2 kuud puhata, nii et see osutub tõeliselt maitsvaks.


Õunaveini valmistamise tehnoloogia

1. Õunte valmistamine. Puult riisutud või maapinnale korjatud õunu ei pesta, kuna nende puuviljade koore peal elab pärm, mis on meile tulevikus kasulik. Kui õunad on väga määrdunud, saab need kuiva lapi või kingaharjaga puhtaks pühkida.
Et valmis koduveinis te kibedust ei tunneks, soovitan õuntelt eemaldada seemned ja südamik ning kahjustatud viljadest lõigata lagunenud osad.

2. Mahla saamine. Õunte töötlemine sõltub olemasolevatest seadmetest. Kui teil on mahlapress, soovitan kasutada just seda köögitööriista. Tänu sellele saate puhta mahla minimaalse koguse viljalihaga, mis lihtsustab edasist ettevalmistamist.

Kui sul pole mahlapressi, võite kasutada mehaanilist riivist. Saadud õunakaste tuleb seejärel teistmoodi välja pigistada. Näiteks marli (väga vaevarikas protsess) või ajakirjandusega. Igal juhul on teie minimaalne ülesanne saada väljapääsu juures vedel püree.

3. Mahla settimine. Saadud õunamahl (või vedel püree) asetatakse laia kaelaga (suur kastrul või tünn) avatud anumasse 2-3 päeva. Selle aja jooksul satuvad loodusliku pärmi eosed segusse ja see hakkab lagunema kaheks fraktsiooniks - viljalihaks ja tavaliseks õunamahlaks. Tselluloos koguneb mahla peale. Pärmi otse mahlasse sattumiseks peate esimese 2 päeva jooksul 3-4 korda päevas segama anuma sisu puhta käe või puidust seadmega.

Kolmandal päeval koguneb paberimass pinnale tiheda kihina, see tuleks eemaldada kastruli või kurniga. Anumasse peaks jääma ainult mahl ja väike (3-5 mm) paberimassikile. Etapp loetakse täielikuks, kui virdesse ilmub siblimine ja iseloomulik äädika-alkoholi lõhn, mis näitab, et käärimine on alanud.

4. Suhkru lisamine... Puuviljade kõrge happesuse tõttu on võimatu teha omatehtud õunaveini ilma suhkruta. Parimal juhul saate madala alkoholisisaldusega jooki, siidrit, kuid mitte veini. Suhkru kogus sõltub veini tüübist, mida soovite valmistada: kuiv, poolmagus, magus või magustoit. Samuti mängib olulist rolli õunte endi fruktoosisisaldus, mida magusamad nad on, seda vähem vajate suhkrut.

Kuiva õunaveini saamiseks soovitan 1 liitri kääritatud mahla kohta lisada 200–220 grammi suhkrut, magusate ja magustoitude sortide kontsentratsioon on 300–400 grammi liitri kohta. Parem on neid norme mitte ületada, muidu osutub vein magusaks.

5. Kääritamine. Esiteks on vaja välistada virde kokkupuude õhuga. Kui te seda ei tee, saate koduse õunasiidri veini asemel tavalise äädika. Soovitan suletud anumatena kasutada klaaspudeleid ja purke.

Järgmisena peate hoolitsema kääritamisprotsessi käigus eralduva süsinikdioksiidi eemaldamise eest. Selleks paigaldatakse veetihend. See valmistatakse järgmiselt: anuma kaanesse tehakse väike auk, kuhu sisestatakse väikese läbimõõduga toru (kambri). Anumas paiknev toru ots asetatakse nii kõrgele kui võimalik, et see ei ummistuks vahuga. Kambriumi teine ​​ots langetatakse 2–3 cm veeklaasi. Nüüd väljuvad anuma sees olevad gaasid vabalt väljast, kuid õhk ei pääse anumasse.

Alternatiivsed võimalused on panna purgile sõrmega väikese auguga meditsiiniline kinnas või osta spetsiaalne veetihendiga kaas.

Anum on täidetud virdega, mille kõrgus on kuni 4/5, kuna süsinikdioksiidi ja vahu jaoks on vaja mahtu jätta. Järgmisena kaetakse anum kaanega ja suletakse plastiliiniga.

Fermentatsiooni ajal peaks tünn olema pimedas ja soojas kohas (18-25 ° C), optimaalne temperatuur on 20-22 kraadi. Sellisel juhul ei tohi anumat raputada ega avada. Õunaveini käärimisprotsess kestab 30–45 päeva. Selle otsa määrab gaasimullide pikaajaline puudumine veeklaasis ja sette ilmumine põhjas. Pärast seda soovitan lasta veinil veel 2-3 päeva tõmmata.

6. Küpsemine. Eelmises etapis saadud noort omatehtud õunaveini võib juba juua, kuid sellel on karm lõhn ja maitse. Nende puuduste kõrvaldamiseks peate laskma joogil tõmmata.

Te vajate veel üht täiesti puhast ja kuiva õhukindlat anumat. Siinkohal on oluline kõrvaldada kolmanda osapoole pärmi sissetungimise võimalus, seetõttu soovitan ettevalmistatud anumat pesta korralikult kuuma keedetud veega ja seejärel kuivatada fööniga.

Veetihenditoru abil valatakse õunavein ühest anumast teise. Kõigepealt tühjendatakse ülemised, kõige selgemini selgitatud kihid, seejärel liiguvad nad alumistele, püüdes mitte puudutada põhjasettet. Anum täidetakse veiniga tipuni ja suletakse hermeetiliselt. Veini hoitakse pimedas jahedas kohas (10–16 ° C) 60–120 päeva. Sellest ajast piisab selle täielikuks küpsemiseks.

Kohe pärast vananemist on jook joogivalmis. Selle tugevus on 12-16 kraadi. Võite oma tünni avada ja hakata oma kodust õunaveini maitsma. Sellel on tume merevaiguvärv ja küps õunalõhn. Paljudele inimestele meeldib õunaveini maitse palju rohkem kui viinamarjavein.


Kodune arooniaveini retsept ilma pärmita

Kõik veinid on valmistatud praktiliselt ilma pärmita. Kuna marjadel on juba oma elus pärm. Kuid mõnikord lisatakse virdele erandjuhtudel käärimisprotsessi aktiveerimiseks pärm. See mõjutab maitset ja me ei saa väljumisel enam veini, vaid pudru. Seetõttu on parim võimalus mitte lisada pärmi. Me kaalume sellist pärmivaba retsepti.

Niisiis, teie aias on palju musta pihlakat või teate kohti, kus seda on veini jaoks kogumiseks piisavalt.

Ainuke asi on see, et pihlakat on soovitatav koguda pärast esimest külma, siis pole sellel nii hapukat ja mõrkjat maitset.

Kogume pihlaka, seejärel sorteerime selle, eemaldades kõik oksad, lehed, jättes ainult puhtad marjad. Pihlakat pole vaja pesta, kuigi võite seda lihtsalt külmas vees loputada.

Veini valmistamiseks 5 kg marjade jaoks vajate:
  • 1 kg suhkrut
  • 1 liiter vett
  • mõned rosinad - umbes 50 g. Aga pane rosinad vastavalt soovile. Põhimõtteliselt on see vabatahtlik.

Esimene samm on marjade sõtkumine. Kuna pihlakas on mõnevõrra raskem kui viinamarjad, on seda raske oma kätega purustada. Parem on võtta näiteks kartulipurustaja ja purustada sellega kõik marjad.

Pärast marja purustamist lisage sellele suhkur.

Lisatud, segatud. Tulevase veini maitse sõltub suhkru kogusest. Saate seda reguleerida, lisades rohkem või vähem suhkrut, peamine on mitte üle pingutada. Vastasel juhul jääb magusus püsima ja seda pole võimalik kuidagi eemaldada. Kääritamiseks panime purustatud marjadega konteineri. Mõne aja pärast algab intensiivse kääritamise protsess.

Mahl seisab nädala. Selle aja jooksul on vaja perioodiliselt läheneda anumale ja segada.

Nädala pärast jätkame järgmise etapi juurde - mahla eraldamine koogist.

Selleks võtame marli ja pigistame selle kaudu välja kogu kooki, mille paneme eraldi kaussi. Vajame seda veelgi. Filtreerime ka mahla ise, nii et selles ei jääks midagi. Siin saate lisaks marlile kasutada ka sõela.

Järgmisel etapil valmistame ette klaasnõud - purgid, kuhu on vaja valada kurnatud mahl. Pangad on eelnevalt soodaga hästi pestud. Saate neid steriliseerida ka mikrolaineahjus, nagu hapukurkide puhul.

Valage mahl valmis mahutisse. Kallake mitte kõige ülaosani, vaid jätke natuke ruumi.

Nüüd liigume koogi juurde. Vala sellesse 0,5 kg suhkrut ja vala liiter sooja vett.

Soovitav on lisada allikavett või pudelivett, kuid mitte kraanist. Seejärel panime selle massi 7 päeva jooksul samamoodi käärima.

Panime esimese partii pressitud mahla ja valati kääritamiseks purki. Purgikaela peal paigaldame veetihendi või paneme kinda peale. Panime purgi käärimiseks sooja ja pimedasse kohta.

Eespool rääkisime rosinatest. Selles etapis võite mahlapurki lisada 50 g rosinaid, kui soovite olla ohutu ja alustada käärimisprotsessi kiiremini. Kuid ma kordan, et see pole üldse vajalik.

Samal ajal kui esimene purk eksleb, saame seitsme päeva pärast kooki, mille valasime veega ja filtreerisime samamoodi, nii et alles oleks ainult üks vedelik. Nüüd viskame koogi ära.

Siis peate selle mahla segama esimeses purgis kääritatud ainetega. Selleks eemaldage veetihend või kinnas, eemaldage vaht ja lisage teine ​​mahl esimesele. Kui mäletate. Me ei lisanud purki kõige ülaosast mahla, vaid jätsime natuke ruumi. See sobib täpselt teise portsjoni jaoks.

Nüüd paigaldame veetihendi uuesti ja paneme selle lõplikule käärimisele, mis kestab kuust kaheni. Protsessi lõppu näitab langenud kinnas ja mullitamise lakkamine.

Niipea kui nägid. Käärimise peatamiseks on vaja vein setetest eemaldada või lihtsalt kurnata. Võtame silikoonist toru, kastame selle veini, setet puudutamata. Seega valame veini teise puhtasse anumasse. Selles etapis maitseme veini ja kui see on hapu maitsega, lisage veidi suhkrut.

Pingutatud, nüüd panime veini küpsema. Valmistatud pudelid täidame juba ülemisse ossa ja sulgeme tihedalt kaane. Panime pudelid samasse pimedasse, kuid külmemasse kohta: keldrisse või külmkappi. Küpsemisprotsess kestab kolm kuni kuus kuud. Kui ilmub sete, tuleb iga 30–40 päeva tagant vein filtreerida.

See on kogu protsess. Laagerdumisperioodi lõpus saadame veini ladustamiseks, kuni see on vajalik.


Koduvein: valmistatud armastusega

Huvi isetehtud veinivalmistamise vastu kasvab iga päevaga. Võililledest vein, omatehtud köögiviljad, sõstrad ja vaarikad kinni. Noh, omatehtud vein on tervislikum, odavam ja maitseb sageli nagu ostetud vein.

Koduseid veine saab valmistada paljudest puuviljadest ja marjadest - kirsid, ploomid, õunad, karusmarjad, vaarikad, kirsiploomid, sõstrad, maasikad, aprikoosid, mustikad, võililled, murakad, pirnid, arooniad, viigimarjad, granaatõunad ja muidugi viinamarjad... Selline vein võib olla sordine (näiteks ainult mõnest õunast) ja segatud (näiteks kirsi-õun).


Vaata videot: Suspense: Til the Day I Die. Statement of Employee Henry Wilson. Three Times Murder